2. Νότια Αφρική κριτικές ξενοδοχείων

• Bastion House

Irene, Νότια Αφρική

Μέση βαθμολογία σχολίων: 9,4
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Πρόκειται για μια οικογενειακή επιχείρηση στην οποία νιώθεις σαν να είσαι στο σπίτι σου καθώς η φιλοξενία των ιδιοκτητών είναι πολύ ζέστη. Τα δωμάτια είναι κάθε μέρα καθαρά και περιποιημένα. Είναι άνετα, διαθέτουν ένα μικρό γραφείο, ψυγείο καθώς αποθηκευτικό χώρο για τα ρούχα. Το περιβάλλον είναι επίσης υπέροχο. Στον χώρο επικρατεί μια ηρεμία και γαλήνη, η οποία σε βοηθά να ξεκουραστείς μετά από μια έντονη ημέρα. Την τελευταία μας μέρα χρειαζόμασταν το δωμάτιο μέχρι τις 5 το απόγευμα. Οι ιδιοκτήτες χωρίς καμία αντίρρηση και χωρίς κάποια επιπλέον χρέωση μας το παραχώρησαν, όση ώρα το χρειαζόμασταν! Το πρωινό ήταν επίσης υπέροχο, καθώς προσαρμοζόταν στα μέτρα του καθενός ενοίκου, αναλόγως των προτιμήσεων του, σερβίρονταν αυγά. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Υποβολή σχολίου: 19 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    STAVROS Κύπρος
  • MolenVliet Vineyards

Στέλενμπος, Νότια Αφρική

Μέση βαθμολογία σχολίων: 9,1
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Η τοποθεσία και τα δωμάτια , ιδιαιτέρως τα Mountain View . Το δικό μας που ήταν river view είχε την ατυχία να βρίσκεται πάνω από το εστιατόριο με αποτέλεσμα να έχουμε τον θόρυβο και την μυρωδιά του εξαερισμού της κουζίνας καθώς και τα σκουπίδια κάτω από το μπαλκόνι μας.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Στο πρωινό υπήρχαν φρούτα και πιατέλα τυριών και αλλαντικών γεμάτα μύγες . Το αποτέλεσμα ήταν να πάθουμε μια τροφική δηλητηρίαση που κράτησε μισή μέρα . Ήταν πολύ κρίμα γιατί όλες οι λοιπές παροχές του ξενοδοχείου είναι εξαιρετικές και το πρόβλημα που ήταν εμφανές θα μπορούσε να λυθεί με ένα καπάκι στα εκτεθειμένα προϊόντα .

Υποβολή σχολίου: 25 Φεβρουαρίου 2024 Έμεινε: Φεβρουάριος 2024
    Eirini Ελλάδα
  • The Flamingo Private Apartments by Perch Stays

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7,7
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Η τοποθεσία, η θέα από το μπαλκόνι προς την θάλασσα και η ευγένεια και εξυπηρέτηση του προσωπικού. Πολύ καλή η σχέση τιμής διαμερίσματος.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Το μπάνιο ήταν μικρό, στενόμακρο και στενάχωρο. Το κλιματιστικό ήταν πολύ θορυβώδες.

Υποβολή σχολίου: 8 Μαρτίου 2024 Έμεινε: Μάρτιος 2024
    Konstantinos Ελλάδα
  • Stunning penthouse in Hout Bay overlooking the beach

Μέση βαθμολογία σχολίων: 10
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Εκπληκτική τοποθεσία με θέα στον ωκεανό. Πολύ καλή επικοινωνία με την οικοδέσποινα. Πολύ καλός εξοπλισμός.

Υποβολή σχολίου: 11 Μαΐου 2024 Έμεινε: Μάιος 2024
    Loukia Ελλάδα
  • Lilian Lofts Hotel & Spa

Γιοχάνεσμπουργκ, Νότια Αφρική

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,5
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Όλα ήταν υπέροχα ! Καθαρό το δωμάτιο με σχεδόν όλες τις παροχές ! Θα μείνετε ευχαριστημένοι !

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Δεν υπήρχε κάτι που δεν μου άρεσε

Υποβολή σχολίου: 27 Απριλίου 2022 Έμεινε: Απρίλιος 2022
    TRAIANOS Ελλάδα
  • Osborne House

Πρετόρια, Νότια Αφρική

Μέση βαθμολογία σχολίων: 9
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Π παραδοσιακός χαρακτήρας και η τοποθεσία

Υποβολή σχολίου: 7 Μαΐου 2024 Έμεινε: Μάιος 2024
    NIKOLAOS Ελλάδα
  • The Commodore Hotel

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,3
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Η εσωτερική διακόσμηση και η καθαριότητα

Υποβολή σχολίου: 27 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    Simantiras Ελλάδα
  • Town Lodge Gqeberha

Πορτ Ελίζαμπεθ, Νότια Αφρική

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,2
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Η τοποθεσια και το προσωπικό!

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Μας αφησαν 2 ημέρες χωρίς νερό στο μπανιό, δεν μπορούσαμε να κανουμε ντους ή να πλύνουμε τα δοντια μας και κανενας δεν βγήκε να το παραδεχτεί, ολο μας έλεγαν σε λιγο θα ειναι έτοιμο και σε λιγο θα φτιαχτεί. Τουλάχιστον τις δυο ημέρες πρεπει να τις επιστρέψουν σαν αποζημίωση.

Υποβολή σχολίου: 27 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    Simantiras Ελλάδα
  • The Commodore Hotel

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,3

Τοποθεσία

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Το άτομο απο το ξενοδοχείο το οποίο μας έκλεισε ένα half day tour ενώ τον ρωτήσαμε αν περιλαμβάνονται όλα και μας είπε ναι. Κατά την διάρκεια της διαδρομής ενημερωθήκαμε οτι ενα εισιτήριο δεν ήταν στην τιμή και έπρεπε να πληρώσουμε επιπλέον το οποίο μας χάλασε την εκδρομή γιατί νιώσαμε εκμετάλλευση.

Υποβολή σχολίου: 29 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    Dionisis Ελλάδα