2. Comentarii despre hoteluri în EAU

8,7

8,9

8,2

• Comentariu trimis pe 4 februarie 2024

Locație și personal foarte plăcute !
    • Cameră Deluxe

Camerele sunt destul de mici și nu au mai fost renovate , schimbat mobilierul!Minibarul se plătește .. fiind un hotel de 5 stele minibarul ar trebui să fie gratuit!

Amplasarea și serviciile au fost foarte bune!

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 29 mai 2023

Recomand
    • Unitate de cazare superioară

Timpul trece foarte repede la acest hotel.

Locația foarte bună, hotelul frumos, curat, priveliște minunată, piscinele deosebit de frumoase, masa diversificată, personalul deosebit de amabil, plaja unic de frumos poziționată. Am primit și upgrade gratuit la cameră.

• Comentariu trimis pe 18 decembrie 2021

• Unitate de cazare superioară

Pietrele din apa si saltelele uzate de oe sezlonguri

Camerele , locatia , personalul

Sejur în decembrie 2021

• Comentariu trimis pe 1 mai 2024

Cu adevărat minunat!
    • Cameră Deluxe

Ne-a plăcut totul! Personalul e exemplar, ne-au oferit check-in mai devreme, check-out mai târziu și ne-au făcut up-grade gratuit la cameră. Au făcut un aranjament superb cu trandafiri, baloane și dulciuri de ziua soției mele. Locația este foarte bună, pe plajă și aproape de Nakheel Mall și stația de monorail. Panorama cu Dubai Marina e superbă, zi și noapte. Camerele și băile sunt foarte curate și dotate corespunzător. Piscinele și râul leneș sunt ceva ce nu găsești in multe hoteluri. Rezervat din timp, prețul poate fi mic pentru ceea ce oferă hotelul.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2023

5,0
    Desagitor
    • Unitate de cazare superioară

Nu am avut acces la plaja hotelului,nu am fost anuntați ca nu avem plaja,am fost trimiși la public Bleach unde nu aveau shezlong ,bar,magazin

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 9 mai 2023

1,0
    dezamagitor
    • Călător singur
    • Unitate de cazare superioară

In primul rand cand am ajuns acolo mi au cerut 500 eur garantie,nu stiam ca trebuie,probabil nu am citit termenii dar cine sta sa citeasca atatea pagini,poate ar trebui sa fie spus in descrierea hotelului. Ei imi vor returna banii abia peste trei saptamani,deci banii mei sunt folositi de ei o luna de zile. Apoi am platit pentru ca m-am cazat mai devreme dar apa calda nu am avut decat la ora 3 ca asa era programat.Nu mi se pare corect,platisem pentru cazare mai dvreme. eu am cerut o camera fara sa aiba corespondenta cu alta ,dar nu mi au oferir.Eu calatoresc singura si prefer o camera fara corespondenta cu alta.Mancarea a fost destul de variata dar cam fara gust.Produsele de patiserie si cofetarie slab calitativ si nediversificate. Cand am plecat mi-au dat factura ,dar erau incluse cheltuieli pe care nu le facusem.Am asteptat pana s-a clarificat aceasta situatie in sensul ca ei adaugasera gresit cheltuielile.Bine ca am fost inspirata si am coborat mai devreme si am avut timp. Personalul masculin din restaurant mi s aparut nepoliticos cu mine(nu toti,doar unii).Can am plecat am luat micul dejun la pachet,care credeti-ma era o rusine,adica ambalajul era mare si albastru iar inauntru 3 produse de patiserie ,vai de ele fara gust,un mar ,o banana veche,o sticla apa,si o cutiuta de carton cu suc.Si la hotel de patru stele in Dubai am avut pachet mai bun. In concluzie au pretentii finanaciare foarte mari fata de ce ofera,si nu recomand acest hotel.

Mi-a placut amplasarea hotelului si plaja.

• Comentariu trimis pe 21 aprilie 2023

Excelent
    • Cameră Deluxe

Hotelul se află într-o locație foarte bună, lângă Nakheel Mall și Aura sau The View. Plaja e cu nisip fin, dar la intrarea în apă sunt câteva pietre, dar dacă mergi mai la dreapta, intrarea în mare e cu nisip fără pietre. Micul dejun a fost diversificat și gustos. Patul e foarte confortabil cu perne și pilotă din puf de gâscă.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 28 februarie 2023

1,0
    locatia decenta, însă am plătit pentru o camera cu view la palmier sau la oras. nu am primit nici una nici alta. mi s-a
    • Studio executive

personalul

curățenia

• Comentariu trimis pe 11 februarie 2023

Super!!!☀️
    • Cameră Deluxe

Mic dejun cu de toate…promtitudine,aproape de plaja! Imediat la ieseriea spre atractii.Recomand!calitate /pret e cel mai bun!

• Comentariu trimis pe 20 ianuarie 2022

4,0
    Dezamăgitor
    • Unitate de cazare superioară

NU MI-A PLACUT MANAGEMENTUL HOTELULUI.AM FACUT O REZERVARE CU UN AN PE BOOKING.CO INAINTE,CU ANULARE GRATUITA PENTRU 16 NOPTI IN PERIOADA SARBATORILOR.CU O SAPTAMANA INAINTE DE A EXIRA TERMENUL ANULARII GRATUITA,AM INCEPUT SA PRIMESC ZILNIC O MULTIME DE EMAIL-URI SI DE SMS-URI PENTRU A MI PLATI SEJURUL CACI ALTFEL VOI PIERDE REZERVAREA.AM SUNAT LA TELEFON SI LE-AM EXPLICAT CA AM OREZERVARE CU ANULARE GRATUITA PENTRU CARE VOI PLATI MAI MULT SI NU ESTE NORMAL SA O ACHIT INTEGRAL ,TINAND COBNT DE CONDITIILE REZEVARII,DAR NU M-AM PUTUT INTELEGE CU EI.A TREBUIT SA SUN LA BOOKING AL CARUI CLIENT SUNT DE 20 DE ANI PENTRU A SOLUTIONA PROBLEMA.CU GREU,DUPA ACESTE DEMERSURI,DUPA EMAIL-URI TRIMISE IN CARE LE ARATAM BILETELE DE AVION,AU FOST DE ACORD SA RESPECTE REZERVAREA. CAND AM AJUNS LA HOTEL NOAPTEA NE-AM LOVIT DE ALTA PROBLEMA.PENTRU PRIMA DATA IN 20 DE ANI NI S-A CERUT CA PE LANGA DEPOZIT SA ACHITAM INTEGRAL CAMERA LA SOSIRE.CAND AM INCERCAT SA LE PLATIM CU CARDUL NU AM REUSIT DEOARECE SUMA ERA FOARTE MARE SI AVEAM PLAFON DE PLATI.NU PUTEAM SUNA LA BANCA SA RIDICE RESTRICTIA PENTRU CA ERA ORA 12 PM.I-AM SPUS RECEPTIONEREI SA INCASEZE JUMATATE DIN SUMA,IAR CEALALTA JUMATATE SA O INCASEZE A DOUA ZI,DAR A SPUS CA NU ESTE POSIBIL ACEST LUCRU.LE-AM PLATIT DEZGUSTATI PANA LA URMA CU UN ALT CARD,DESI STATEAM 16 NOPTI. PESTE TOT PE PLAJA SI IN HOTEL,PENTRU ORICE COMANDAI TREBUIA SA PLATESTI PE LOC ,NEAVAND POSIBILITATEA SA TRECI PE CAMERA CA LA ORICE ALT HOTEL. PENTRU PETRECEREA DE REVELION AM ACHIZITIONAT CEL MAI SCUMP PACHET,IAR LA MASA DESI AVEAM O BRATARA DIFERITA DE A CELORLATI,AM OBSERVAT CA TOTI AVEM ACELASI MENIU.A TREBUIT SA CHEM UN OSPATAR SI SA-L INTREB PENTRU CE AM PLATIT NOI MAI MULT DACA AVEM ACELASI MENIU,CA SA AFLAM CAAVEM INCLUSE 2 STICLE DE PROSECO.A TREBUIT SA I LE CEREM SA NI LE ADUCA,PENTRU CA ALTFEL ERA APROAPE MIEJUL NOPTII SI NU AVEAU DE GAND SA NI LE ADUCA.LA PLECARE,ALTA PROBLEMA:NU VROIAU SA NE CHEME UN TAXI NORMAL.

HOTELUL ESTE BINE AMPLASAT,MICUL DEJUN ERA FOARTE BOGAT PENTRU TOATE GUSTURILE.CAMERELE ERAU FOARTE CURATE.

Sejur în ianuarie 2022

• Comentariu trimis pe 7 iulie 2021

• Călătorie de afaceri
    • Cameră Deluxe

Piscinele, plaja, sala, camera, personalul, locatia

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2021

• Studio Premium

Totul mi-a părut impecabil, un management care a reușit să țină pasul cu tot ce este nou in domeniu. Curățenie impecabilă, personal politicos și bine instruit, un meniu variat și satisfăcător pentru toate gusturile. Plaja , piscina bine întreținută. Totul la superlativ. Așa da hotel !!!

Sejur în iunie 2021

• Comentariu trimis pe 7 februarie 2023

• Cameră Deluxe

la sosire ni s-a cerut un depozit de 4000 aed, enorm, apoi a spus 3000 , dupa care 2500, nu este specificat acest lucru pe booking . iti cer 4000 aed cash, de unde sa ai atatia bani cash la tine? Daca vrei sa le dai euro, cand ti-i inapoiaza iti dau aed, urmand ca tu sa ii schimbi la casele lor de schimb valutar si sa pierzi enorm la schimb Singura varianta a fost sa achit cu cardul, spunandu-mi ca imi vor da banii inapoi in maxim 2 saptamani, au trecut cateva zile dar banii nu i-au inapoiat inca.De ce nu ti-i inapoiaza instant dupa ce verifica camera ? Urat, desi te obliga sa platesti cu cateva luni inainte printr-un link trimis de proprietate, iti si opresc aceste depozite uriase,despre care nu este stipulat nicaieri in rezervarea facuta oe booking Piscina interioara se inchide la ora 21, ar trebui sa fie deschisa cel putin pana la 23 ,apa din piscina exterioara rece Plaja cu pietre la intrare in apa

locatia,curatenia

• Comentariu trimis pe 12 iulie 2021

Bine

Sejur în iunie 2021

• Comentariu trimis pe 22 martie 2024

• Cameră Premium (2 adulţi + 1 copil)

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 13 ianuarie 2024