2. Comentarii despre hoteluri în EAU

8,6

9,1

8,7

• Comentariu trimis pe 4 iunie 2024

Un hotel european de calitate într-un oraș senzational
    • Cameră King Deluxe (transferuri gratuite la plajă și la anumite mall-uri și reducere de 20% la mâncăruri și băuturi și la spa)

Un ușor miros, care probabil e de la mocheta lipita din camera. Inevitabil se uda pentru că, fiind la mare și la piscina, dusurile sunt dese...iar turistul mai iese ușor ud din baie. Pentru europeni, lipsa cărnii de porc și mezelurile tip crenvurști de la masa de mic dejun sunt un minus evident.

Cazarea e de 9,5 per ansamblu.La superlativ este calitatea hoteluri, servicii și raportul calitate-pret. Busurile care te transfera la plaja și la mall-uri sunt ceva de geniu. Cafea la expresorul de la masa e foarte buna. La masa sunt multe fructe...dar mai putina carne.

Sejur în iunie 2024

• Comentariu trimis pe 29 mai 2024

Personal drăguț

• Comentariu trimis pe 28 mai 2024

Dezamagitor hotel !

In primul rand am asteptat aproape 2 ore DUPA ora cand trebuia sa faca check-in-ul. Am primit camera 1512, la ultimul etaj, care avea deasupra motoarele intregului sistem de aer conditionat. Tot timpul, dar mai ales noaptea cand era liniste faceau un zgomot constant si foarte deranjant. Degeaba am incercat sa schimbam camera deoarece nu au avut bunavointa aceasta, chiar daca am insistat 2 zile, au spus ce ne anunta cand este posibil si nu au mai facut nimic. Sohan ,baiatul care se ocupa de camera este ok, a facut curatenie in fiecare zi si a fost foarte atent sa nu lipseasca cele 2 sticle de apa zilnice. Mic dejun diversificat, dar slab calitativ, cafeaua este apa colorata. Asa zis-ul restaurant este la parter, langa lobby si toata lumea se uita la tine ca la urs,iar cel de le etajul 1 este ca o sala de mese. Hotelul mai departe de statia de metrou decat spun ei.In concluzie , NU RECOMAND si nu as mai reveni.

Aproape nimic nu ne-a placut si chiar nu suntem asa pretentiosi.

• Comentariu trimis pe 28 mai 2024

Excelent

Este un hotel de 4 stele foarte corect din toate punctele de vedere

• Comentariu trimis pe 23 mai 2024

Nu am nimic de comentat negativ

Totul a fost ok..Locatia buna,personalul la fel👍👍ce nu înțeleg ,la romanii care dau comentarii ,ca micul dejun a fost slab sau nu e diversificat..🤦‍♀️pai ce poti manca la micul dejun în afara de grătar,carne etc...romanii am impresia ca vor caviar 🙄dar ei acasa nu mananca nici o felie de paine cu gem.La micul dejun mănânci:începând de la cereale pana la fructe..ai sa mănânci ce trebuie pt o dimineața...

• Comentariu trimis pe 4 aprilie 2024

Excelent! Vom reveni.

Locatie aproape de statia de metrou, servicii foarte bune la piscina, mancare buna, putin aglomerat la sala de mese de langa receptie dar se organizau imediat si trimiteau la sala de mese de la etajul 1. Un mare plus pentru transferul catre si de la plaja si anumite mall-uri iar in ultima zi deoarece aveam avion foarte tarziu ne-au oferit camera pana la ora 16 fara nici-un cost suplimentar. Multumim!

• Comentariu trimis pe 1 aprilie 2024

Raport calitate pret bun

Micul dejun nu era prea diversificat Am avut probleme cu mirosul în baie, însă ne-au spus ca putem schimba camera.

Amabilitatea personalului, curățenia

• Comentariu trimis pe 1 aprilie 2024

Bine
    • Cameră standard (transferuri gratuite la plajă și la anumite mall-uri și reducere de 20% la mâncăruri și băuturi și la spa)

Hotelul necesită renovare….geamurile nu se închid bine, se aude zgomotul de afară. Mic dejun slab….acelasi in fiecare zi…..curățenia lasa de dorit.

Transferul la diferite malluri și la plajă.

• Comentariu trimis pe 31 martie 2024

A fost o alegere potrivită ptr vacanța cu cel mic, raportat la locație, preț și serviciile oferite

Micul dejun nu este foarte variat

Camere curate, spațioase, în fiecare zi se făcea curat și schimbau prosoapele Personal foarte amabil Mic dejun gustos, însă nu foarte variat

• Comentariu trimis pe 28 martie 2024

Hotel curat ,personal amabil ,pozitie buna aproape de metrou.Mic dejun si cina tip bufet foarte bun.Recomand

• Comentariu trimis pe 27 martie 2024

N-eam simtit foarte bine,mai revenim

Micul dejun mai diversificat,cam acelasi in fiecare zi.

Hotel bun,amplasare buna aproape de metrou,micul dejun ar putea fi mai diversificat.

• Comentariu trimis pe 16 martie 2024

Un hotel foarte bun si curat.

Conditii exceptionale, curatenie exemplara. Am primit free upgrade la Executive Room. Hotelul dispune de trei lifturi, doua panormaice, piscina la etajul 1 incalzita, cat si doua restaurante pentru servirea micului dejun, unde nu am intalnit niciodata aglomeratie pe timpul sederii. Angajatii sunt foarte politicosi si serviabili.

• Comentariu trimis pe 14 martie 2024

Locatie curata, aproape de obiective, raport calitate pret, foarte bun

• Comentariu trimis pe 13 martie 2024

superb

nimic

foarte buna

• Comentariu trimis pe 12 martie 2024

Raport calitate preț bun.

În prima seară când am ajuns am constatat faptul ca lenjeria de pat nu mirosea a curat și am găsit câteva pete pe perne și cearceaf. Le-am lăsat notiță pentru a doua zi să se schimbe lenjeria cu totul. Alt lucru ce nu ne-a plăcut a fost faptul ca lumina din living a rămas blocată aprinsă aprox 2 zile , iar lumina din dormitor avea dese momentele când se stingea singură și la 5 minute după ce a fost aprinsă ..

Hotelul are o poziție bună , având metroul la 10 minute de mers pe jos. Personalul a fost foarte amabil de fiecare dată , iar micul dejun ne-a plăcut.

• Comentariu trimis pe 9 martie 2024

Camera confortabila intr-un hotel cu amplsare execelenta

Desi camera a fost complet functionala, bine ehipata si confortabila, o schimbare a mobilierului ar fi necesara. Un alt aspect de mentioant este faptul ca in camera este prezent un fierbator, doua sticle de apa plata si cafea instant de slaba calitate. Un aparat de cafea ar fi foarte util.

Hotelul este amplasat intr-o zona buna, de unde se poate ajunge la toate obiectivele de interes din Dubai (taxiuri in fata hotelului, 10-12 minute pana la statia de metrou Dubai Internet City). Camera noastra a fost situata la etajul 14 din 15 ale hotelului, suficient de spatioasa si cu o priveliste superba catre celelalte cladiri impunatoare din jur. Serviciile de curatenie au fost prestate in fiecare zi sau la cel mult doua zile. Micul dejun este diversificat si cateva dintre alimente sunt schimbate de la o zi la alta. De mentionat ca hotelul are doua restaurante si dimineata la orele de varf micul dejun se serveste in ambele locatii. Tot in aceste restaurante se poate servi atat pranzul cat si cina in baza unui pret fix si va alegeti din optiunile disponibile, sau a la carte. Personalul hotelului a fost mereu amabil si receptiv la orice intrebare sau nelamurire pe care am avut-o. Serviciul de shuttle bus de la hotel catre anumite locatii este foarte util, se poate ajunge cu usurinta catre plaja JBR (nu am solicitat, dar cred ca se pot cere prosoape de plaja de la hotel) sau catre Mall of the Emirates. In cazul in care nu mai sunt locuri in aceste autobuze, hotelul asigura transportul cu un autobuz propriu, ceea ce este de apreciat. Per total un hotel cu un raport calitate/pret execelent si in care ne-am simtit bine.

• Comentariu trimis pe 8 martie 2024

MINUNAT

personal amabil, mic dejun diversificat, curatenie, lenjerie+prosoape schimbate zilnic, locuri pt fumat.

• Comentariu trimis pe 3 martie 2024

Bine

Miros de mucegai in cameră,celelalte plusuri nici nu au mai contat.

• Comentariu trimis pe 1 martie 2024

Bine

Paturile sunt de 1.6 m ( asta înseamnă la ei extra large) și nu ți se spune de la rezervare acest fapt. 2 adulți și 1 copil de 8 ani intr-un pat de 1.6 este horror. Camerele sunt deja învechite ca și mobilier. Aerul conditionat nu este curatat, daca dai drumul miroase in camera. Am avut demipensiune dar slaba, 7 zile s-a repetat meniul cu mici diferențe. Acest hotel are 8.6 dar nu este o nota reala din punctul nostru de vedere.

Am stat o saptamana la Golden Tulip. În primul rand trebuie sa menționez punctele pro, respectiv amabilitatea personalului, nota de pe booking, falsa de altfel, este ținută de personal. Se făcea zilnic curățenie în camera și mereu am fost întâmpinați ori serviți cu zâmbetul pe buze. Pentru personal nota 10!

• Comentariu trimis pe 29 februarie 2024

• Călător singur

Este cam departe de metrou, iar seara este f aglomerat traficul în zona.

Atitudinea personalului, foarte indatoritori și curățenia. Micul dejun proaspăt pregătit și suficient.

• Comentariu trimis pe 27 februarie 2024

Bine

Am ajuns seara la 23.30 .Am primit o cameră cu miros de mucegai ,am solicitat o altă cameră, am primit tot cu același miros.Ne-au promis că dimineata rezolvă problema,că ne curată clima etc.Nu s-a rezolvat nimic.Curățenia cam lasă de dorit.In concluzie lipsă totala de interes față de clienți. Totusi este un hotel de 4 stele,cu așteptări. La acest gen de problemă,nu mai contează celelalte plususuri,noroc ca am avut 3 nopți!

• Comentariu trimis pe 23 februarie 2024

Nu este cazul.

Locația este poziționată foarte bine pentru a vizita cele mai renumite atracții turistice. Camera a fost curata zilnic și a fost conform așteptărilor noastre.

• Comentariu trimis pe 13 februarie 2024

Placut

Camerele situate an partea din față se auzea foarte multă gălăgie noaptea..am special motoare și claxoane la etajele inferioare

Situat destul de bine pt punctele turistice

• Comentariu trimis pe 1 februarie 2024

raport pret calitate excelent

camera fara balcon

totul

Sejur în ianuarie 2024

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: