2. Comentarii despre hoteluri în EAU

8,1

• Comentariu trimis pe 9 mai 2024

• Călător singur
    • Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

receptia spune ca nu are in sarcina chemarea unui taxi.Trebuia sa iesim singuri in strada,sa ne cautam taxi

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 30 aprilie 2024

• Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Nu mi-a plăcut faptul ca intr-o seară, un ospătar pe nume Jared cred ca se numea, a remarcat că o fetiță de circa 5-6 anișori a plecat cu o singură prajiturica intr-un șervețel . Jared ia luat prajiturica din mana fetiței, iar aceasta a început sa plângă.

A fost o vacanță foarte frumoasă. Personalul în proporție de 95% foarte bine pregătit și dispus să te ajute în limita posibilităților. Se vede foarte bine că managementul hotelului este de calitate și doresc ca turiștii să se simtă confortabil și sa revină cu placere la această locație. Felicitări întregii echipe manageriale și personalului din subordine. Recomand cu căldură acest hotel, cazarea, dipunerea amplasamentului ok , iar mâncarea foarte bună, cu acest prilej țin sa adresez mulțumirile noastre chefilor bucătari care ne-au delectat cu tot felul de preparate deosebite atât ca varietate de gust cât și ca playting.

• Comentariu trimis pe 20 martie 2024

• Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

În momentul de față există o clădire în constructie în fața hotelului de unde se aude mult zgomot, dar este ceva temporar, până va fi finalizată. Pernele ar putea fi mai moi.

Mic dejun diversificat, curățenie în cameră, cameră și baie spațioasă, aparat de cafea în cameră.

• Comentariu trimis pe 20 martie 2024

• Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Rezervarea am făcut-o pe booking ,plata la hotel prețul a fost mult mai mare inasandune și taxa de oraș ceea ce nu a fost ok , dacă plăteam direct pe booking acea taxă nu era inclusă.Langa hotel se construiește și era foarte mare gălăgie inclusiv noaptea.

Hotel foarte curat,micul dejun foarte bun

• Comentariu trimis pe 19 martie 2024

• Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Din păcate în fața hotelului se afla in desfășurare o construcție și se lucrează începând cu orele 3-4 dimineața....mult zgomot, utilaje etc.... foarte deranjant pt o vacanță sa te trezești în fiecare dimineață la această oră...precizez faptul că noi am avut camera la et 9 ....nu știu cât de deranjant a fost la etajele superioare.

Am petrecut al doilea sejur in acest hotel, locație f buna , aproape de plaja , curățenie zilnic in cameră.

• Comentariu trimis pe 16 februarie 2024

• Călătorie de afaceri
    • Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Hotel vechi care arata ca unul de 4 stele.

Micul dejun a fost bun dar nu excelent. Poziția relativ.buna .

• Comentariu trimis pe 1 februarie 2024

• Comentariu trimis pe 31 decembrie 2023

Micul dejun a fost slab pt un hotel evaluat la 5 stele

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 18 decembrie 2023

Value for money in Dubai marina
    • Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Furniture need a refresh.

Pozitia buna, chiar in Dubai Marina. Camere mari si confortabile. Micul dejun si cina. Un plus pentru valet parking si pt curatenia in camera. Thanks Khaleem.

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 24 august 2023

Locație ok pentru a vizita Dubai Marina și plaja Jbr
    • Suită King Deluxe, cu vedere la oraş

Piscinele(copii și adulți) destul de micuțe și poziționate între clădiri destul de mare, cea din spate nu foarte drăguță

Apartamentul mare, paturi confortabile, baia mare(cada și duș), paturi confortabile, parcare cu valet, apa la discreție, mâncare ok.

• Comentariu trimis pe 18 mai 2023

• Cameră King Deluxe cu vedere la portul de agrement

Clima care merge peste tot. O inchideam cand ajungeam in camera, dar personalul de la curatenie o deschidea si pe 18gr.

Faptul ca am primit o suita de 80 mp a fost surpriza placuta.Privelistea spre port si ocean. etajul 20.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 20 martie 2023

• Cameră King Deluxe cu vedere la portul de agrement

zgomotul de la moscheea din apropiere, la 5 dimineața.

am primit o camera mare, curată. personal amabil, locație buna și mâncarea buna. Micul dejun a fost cam același in fiecare dimineața.

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 7 februarie 2023

• Cameră twin Deluxe cu vedere la portul de agrement

Nu a functionat sauna umeda

Locatia aproape de metrou si view spre mare,mancare diversificata, personal amabil,autobus gratuit la mall si plaja

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 8 ianuarie 2023

micul dejun

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 2 ianuarie 2023

Un hotel curat care asigura conditii foarte bune, intr o zona spectaculoasa, la pretul corect.
    • Cameră twin Deluxe cu vedere la portul de agrement

Restaurantul Leonardo este teapa sejurului meu in Dubai. Pretentii de restaurant de lux insa atmosfera de buncar, mancare banala cu un prest astronomic. Mare problema este si servirea mic dejunului pentru ca mereu sunt cozi, iar restaurantul nu asigura capacitatea necesare nici dpdv capacitate mese, nici mancarea suficienta sau diversa, nici personal pentru servire.

Probabil ca este cel mai convenabil hotel de 5 stele din zona Dubai Marina. Hotelul iti ofera o perspectiva grozava spre marina, avand toate facilitatile, la un pret convenabil. Personalul este foarte prietenos si calificat. Piscina pentru copii e foarte reusita.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 13 decembrie 2022

prea putine facilitati, 2 piscine mici si acelea erau la umbra

locatie bina

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 22 noiembrie 2022

• Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

personalul de la mic dejun dezinteresat , orice le ceri spun mereu da dar nu executa nimic . mic dejun slăbuț și identic zi de zi .

camera destul de mare și curată

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 7 aprilie 2022

a fost un sejur plăcut.
    • Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

mi-ar fi plăcut sa fie mai atenți cei de la curățenia camerelor (prosoapele nu au fost zilnic noi si curate si nici la șervețelele din interior n-au fost atenți, mi se pare normal dacă sunt 2 intr o camera sa pui doua periuțe de Dinți la baie si câte doua din fiecare chestie. ei nu puneau. adică… sa ne spălam cu o periuța amândoi? cu aceeași… :)) nah… asta mi s-a părut ciudat la restaurantul de la micul dejun, mobilierul e cam uzat (nu e foarte dragut restaurantul ala) iar intr o zi a căzut tavanul (o bucata de tavan de rigips) cam uzat locul de luat masa pt mic dejun sau cină.

Camera mare si spațioasă , discoteca de la ultimul etaj si restaurantul italian

Sejur în aprilie 2022

• Comentariu trimis pe 3 februarie 2022

Sejurul a fost marcat de Expo 2020 pentru care am si venit, din pacate locatia ar fi putut sa fie mai buna
    • Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Hotelul este vechi, nu s-a mai facut demult o renovare in camere. Receptia arata bine. Am solicitat schimbarea camerei, mi s-a zis ca ma anunta cand se poate face, astazi plecam si nimeni nu mi-a mai zis nimic. Micul dejun, desi variat, este o catastrofa, astepti 10-15 minute pentru cafea. este plin cu turisti din Rusia si Kazahstan.

Pozitia hotelului este in principal una buna, Marina Dubai. Din pacate camerele au avut vedete catre strada si a fost zgomot de afara

Sejur în februarie 2022

• Comentariu trimis pe 11 mai 2024

O locație excelentă pentru Dubai Marina
    • Cameră King Deluxe cu vedere la portul de agrement

Accesul la spa. Nu tot ce este prezentat se găsește la fata locului.

Locația, camera și priveliștea. Am avut o camera la etajul 28 cu priveliște către mare. Mic dejun diversificat Recomand

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 13 aprilie 2024

• Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Absolut totul: camere mari, spatioase, curatenie( zilnic in camera se face curat, se schimba lenjerie si prosoape) personal foarte amabil, micul dejun si cina foarte variate, pozitionare foarte buna( aproximativ 10 minute de mers pe jos pana la plaja). Raport pret calitate peste asteptari de bun. Noi am mers 3 ani la rand la acest hotel si cu siguranta vom merge si a 4a oara.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 6 aprilie 2024

4,0
    Alegeti alt hotel daca nu doriti sa va stricati concediu. Un Hotel foarte scump pentru ceea ce ofera
    • Cameră twin Deluxe cu vedere la portul de agrement

Conditiile acestui nu este un Hotel de 5 stele . Dezamagitor acest hotel . Personalul de asemenea a fost foarte respingator. Deci daca aveti asteptari de 5 stele incercati alt hotel. Daca eu aveam informatia aceasta, nu as fii ales acest hotel .Va doresc concedii minunate.

Locatia este la 15 Minute pe jos de Marina si la 20 minute de Plaja JBR.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 17 martie 2024

6,0
    Calitatea nu este ca cea a unui hotel de 5 stele
    • Cameră King Deluxe cu vedere la oraş

Atitudinea personalului din receptia a lasat de dorit

Calitatea mancarii la micul dejun este departe de cea a unui hotel de 5 stele.

Sejur în ianuarie 2024