2. Comentarii despre hoteluri în EAU
  3. Comentarii despre hoteluri în Emiratul Dubai
  4. Comentarii despre hoteluri în Dubai
  5. Comentarii despre Mercure Dubai Barsha Heights Hotel Suites And Apartments

Comentarii pentru Mercure Dubai Barsha Heights Hotel Suites And Apartments 4 stele

Sheikh Zayed Road, Tecom, Dubai, Emiratele Arabe Unite

Nr.170 din 710 hoteluri în Dubai

8,6

9,1

8,7

8,7

8,2

• Comentariu trimis pe 31 mai 2024

• Suită King Deluxe 60 m2 lângă stația de metrou, cu vedere la oraș și transfer gratuit la plajă

Totul a fost perfect

Cazarea excelenta și foarte curata Piscina și jacuzzi perfecte Mâncare din abundenta

• Comentariu trimis pe 24 mai 2024

O experiență de vis

Totul a fost perfect, nimic neplăcut

locuința foarte curată și frumoasă

• Comentariu trimis pe 11 mai 2024

Superb !
    • Suită Prestige lângă staţia de metrou, cu 2 dormitoare, vedere la oraș și transfer gratuit la plajă

Timpii de așteptare când îți recuperat mașina de la valeți

Apartament confortabil și extrem de curat

• Comentariu trimis pe 8 mai 2024

Cu siguranta vom reveni la acest hotel (nota 10 pentru personal, nota 8 pentru hotel)

Hotelul este cam de nota 8, motivele fiind urmatoarele: - canapeaua din living nu foarte curata...patată - in ziua in care a plouat, a intrat apa in dormitor prin imbinarile de la termopane - lifturile fff aglomerate - sala de mese subdimensionata fata de nr imens de camere, era f aglomerata

Punctul forte a fost personalul, incepand cu receptia, care merita nota 10. Toate solicitarile /problemele comunicate au fost rezolvate de catre personal, foarte implicat in "customer care" Raportul calitate-pret f bun. Zona este ok, aproape de Dubai Marina si metrou

• Comentariu trimis pe 6 mai 2024

Sejur minunat!

Personalul extraordinar, in special Alina care ne-a dat indicații din prima clipa de cand ne-am cazat si chiar dupa check out, inca odata multumesc! Hotelul foarte curat si foarte spațios apartamentul, mancarea foarte buna si diversificata. Recomand cu tot dragul!

• Comentariu trimis pe 21 martie 2024

• Suită twin Deluxe 60 m2 lângă stația de metrou, cu vedere la oraș și transfer gratuit la plajă

Trebuia mereu sa cerem -pahare, prosoape-tot timpul mai putine decat numarul persoanelor din camera, chiar si cand se schimbau, ca sa deschidem televizorul iar a trebuit sa chemam sa rezolve problema. Curatenia in camera s-a facut superficial. Probleme marunte, dar care pot scadea scorul.

amplasarea, personalul, promptitudinea in rezolvarea cererilor, faptul ca la orice ora puteai solicita rezolvarea oricarei probleme.

• Comentariu trimis pe 5 martie 2024

• One Bedroom Apartment Two Single Beds with Free Shuttle Beach Transfer, Next to Metro Station

Marina si Nasha au fost foarte drăguțe cu toate solicitările noastre! Locația este perfectă!

• Comentariu trimis pe 29 ianuarie 2024

Foarte aglomerat,micul dejun foarte slab Cu greu gaseai o masa...lifturile aglomerate

Camerele curate,locația foarte buna,aproape de metrou.Am primit o suita la etajul 33 ceea ce a fost uimitor

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 14 noiembrie 2023

Totul a fost supet

Multumim Abishnek. Baiatul de la piscina, Aman si Alina Trifu, Ayperi

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 17 septembrie 2023

Perfect

Nu am gasit puncte slabe

Totul, a fost perfect! Personal,curatenie, comfort , mancare totul de nota 10

• Comentariu trimis pe 3 septembrie 2023

Nu găsesc minusuri în afara faptului ca nu am beneficiat de prosoape pentru plaja cum ofereau celelalte hoteluri. E clar caci din Europa, pe bagaje limitate, nu transportam prosoape care oricum se ofereau în zona de spa și se oprește si garanție la check-in asa ca nu ar fi suspiciuni ca cineva se întoarce acasă cu un prosop, de la Mercure 🙂

Locația aproape de metrou, priveliștea superba de la etajul 37, personalul prietenos mai puțin cei de la restaurant care dimineața păreau destul de morocănoși, curat, mic dejun acceptabil, am găsit ce sa mancam în cele 10 zile. As recomanda totuși sa se exceleze un pic și în privința micului dejun european (noi nu măcar mâncare gătită dimineața, branza era de un singur fel: feta, salamuri de proasta calitate), dar una peste alta, chiar găseai ce sa mananci!

• Comentariu trimis pe 15 august 2023

Sursei And binod Super plăcut full merita hotel ești frumos liniste

• Comentariu trimis pe 21 iulie 2023

Breathtaking

Curatenie, o distanta scurta fata de metrou, au un magazin deschis non stop in incinta hotelului dotat cu de toate,personalul a fost foarte amabil, view extraordinar, si un mare plus sunt dotarile: cafeaua si ceaiul la discretie, fier de calcat-masa de calcat, periute de dinti, respectiv pasta de dinti, sampon, gel de dus, fierbator, papuci de camera

• Comentariu trimis pe 11 mai 2023

Sejur excelent

Apartamentul situat lângă stația de metrou Dubai Internet City.

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 24 noiembrie 2022

Un concediu superb!

De la etajul 38 priveliștea este superbă! Metroul, stația Dubai Internet City, este la doi pași. Micul dejun și cina sunt foarte bogate....chiar și eu care sunt vegetariană am avut suficiente opțiuni (inclusiv peste și fructe de mare). Mi-a plăcut că dimineața puteam lua micul dejun pe terasa de lângă restaurant și se auzeau și păsărele! Piscina, încălzită, de la etajul 8 are soare doar până la ora 14 dar și după aceea e foarte plăcut de stat să asculți muzica și să stai în jacuzzi..... Sauna funcționează. Foarte curat. Se asigură transport gratuit la Palm Jumeirah, plaja Kite și Dubai Mall Outlet cu programare în pralabil.

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 25 septembrie 2022

totul este foarte frumos și angajații se poarta excepțional!

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 21 septembrie 2022

poziție foarte ok, camere mari și frumoase
    • Suită King Deluxe lângă staţia de metrou, cu vedere la orizont şi transfer gratuit la plajă

check in mai devreme este Contra cost

poziționată foarte bine, chiar lângă metro

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 19 martie 2022

Indepartare de obisnuit si oportunitate de relaxare
    • Călător singur

Sedere linistita comfortabila si luxoasa.

Sejur în februarie 2022

• Comentariu trimis pe 17 ianuarie 2022

Vacanta în Dubai

Restaurantul relativ mic raportat la numărul turistilor, dimineata este o adevarata provocare sa găsești o masa libera. Mâncarea foarte gustoasa și de buna calitate dar varietate restrânsă.

Amabilitatea și profesionalismul personalului. Facilitățile hotelului.

Sejur în ianuarie 2022

• Comentariu trimis pe 5 ianuarie 2022

Ne-am simtit excelent!

Foarte confortabil si curat.Micul dejun variat .locatie excelenta.

Sejur în decembrie 2021

• Comentariu trimis pe 3 ianuarie 2022

Sejur reușit.

Televizorul era blocat din meniu - mergea măcar un cont de youtube - puține posturi europene. Cartela de la cameră te loga la lift și doar la etajul unde erai cazat, etajul 8(piscina) și parter - nu poți merge la alt etaj decât pe scări. Datorită amplasării lângă Sheikh Zayed Road de aude traficul de pe autostradă.

Amplasarea hotelului, foarte aproape de stația de metrou Dubai Internet City, zona Tecom. Camerele foarte mari (living și dormitor), luminoase, curățenie zilnic, aer condiționat automat. Televizoare mari, moderne în ambele camere, dar canale cam puține, asiatice. Internetul merge foarte bine pe toate dispozitivele. Atenție - cartela de la curent nu are setat codul camerei - dacă o luați pe aceea nu veți putea intra în cameră. Personal serviabil, receptiv la solicitări.

Sejur în decembrie 2021

Foarte prost

Tot

Nimic

• Comentariu trimis pe 20 mai 2023

Nu am primit ceea ce am rezervat :(
    • Călător singur

Deși am rezervat cu mai bine de o lună înainte cameră cu pat matrimonial la check in am fost informați că avem o camera cu 2 paturi, ceea ce nu ne-a convenit absolut deloc. Următoarea zi am mers de vreo două ori la recepție să îi rog să rezolve problema, dar mereu primeam același răspuns (că nu au alte camere disponibile). Până la urmă ne-au unit cele doua paturi și am decis să ne vedem de vacanță și să nu mai pierdem timp și nervi cu asta, deoarece era evident că nu aveau de gând să ne dea ceea ce am rezervat. Dormitul nu a fost prea confortabil din cauza unei veioze care era fix la capul patului și nu putea fi mutată. Le-am mai semnalat și faptul că era o problemă la cabina de duș (apa iesea practic în toată baia) și deși au spus că vor trimite pe cineva să verifice, nu a mai venit nimeni. Am decis sa nu ne mai batem capul nici cu asta și am pus un prosop la iesirea din duș să absoarbă cât de cât apa ca să nu facem lac în baie.

Locația hotelului este excelentă (la doi pași de stația de metrou), curățenia ok, vederea din balcon minunată.

Sejur în mai 2023

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: