2. Ιταλία κριτικές ξενοδοχείων
  3. Εμίλια-Ρομάνια κριτικές ξενοδοχείων
Εμίλια-Ρομάνια Επαληθευμένα σχόλια ξενοδοχείων από πραγματικούς πελάτες

• Living Place Hotel Βαθμολογία σχολίων: 9

«Οι κοινόχρηστοι χώροι»

• Savhotel Βαθμολογία σχολίων: 9

«Το πρωινό ήταν άριστο. Το προσωπικό ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό. Το δωμάτιο πολύ άνετο. Η τοποθεσία του ξενοδοχείου καλή (σε όμορφη, ήσυχη γειτονιά), λίγο μακριά από το κέντρο ( 2,5Km ) αλλά με στάση λεωφορείου κοντά του.»

• Zanhotel Regina Βαθμολογία σχολίων: 10

«Η τοποθεσία είναι εξαιρετική, πάνω σε έναν πλακόστρωτο κεντρικό δρόμο της Μπολόνια, μόλις 10 λεπτά με τα πόδια από την κεντρική πλατεία (piazza Maggiore) και 10-15 λεπτά με τα πόδια από τον σταθμό των τρένων που συνδέει την πόλη με το αεροδρόμιο. Γενικώς, η Μπολόνια είναι μια πόλη που περπατιέται πάρα πολύ εύκολα, οπότε το να βρίσκεσαι κοντά στο κέντρο της πόλης είναι ένα πλεονέκτημα που κάνει τη διαμονή ακόμα πιο ευχάριστη. Επειδή διάβασα κάποια σχόλια για φασαρία τις πρωινές ώρες από τη διπλανή υπαίθρια αγορά, εμείς έχοντας πίσω δωμάτιο, δεν αντιληφθήκαμε το παραμικρό. Ούτως ή άλλως, όμως, υποθέτω πως όταν πας σε μία ξένη πόλη, ξυπνάς από νωρίς, οπότε και αυτό να συνέβαινε, μικρό το κακό. Το ξενοδοχείο ήταν πεντακάθαρο, το δωμάτιο πολύ ευρύχωρο και το προσωπικό εξαιρετικά ευγενικό, εξυπηρετικό και χαμογελαστό. Αν ποτέ επισκεφθώ ξανά την Μπολόνια (κάτι που πλέον δεν αποκλείεται) θα προτιμούσα ξανά το ίδιο ξενοδοχείο. Fun fact: Στη ρεσεψιόν παίζει (διακριτικά) όλο το 24ωρο μόνο ροκ μουσική. Επειδή εγώ είμαι φαν του είδους, το απόλαυσα πραγματικά! Το πρωινό αν και είχε ποικιλία, σου έδινε την εντύπωση πως τα προϊόντα (μαρμελάδες, γιαούρτι κλπ), αν εξαιρέσεις αλλαντικά και κέικ, ήταν κάπως χαμηλότερης ποιότητας. Επίσης, τα ψωμιά / μπριός θα μπορούσαν να είναι και πιο φρέσκα. Βέβαια, αν κάποιος δεν είναι υπερβολικός και υπέρ το δέον εκλεκτικός, μια χαρά θα το ευχαριστηθεί. Εγώ πάντως, το χάρηκα.»

• Combo Bologna Βαθμολογία σχολίων: 10

«Εξαιρετικές εγκαταστάσεις. Πεντακάθαρο. Με όλα τα βασικά, ευχάριστο μέγεθος δωματίου και τουαλέτας. Επαρκής θέρμανση. Ωραία κοινόχρηστη κουζίνα. Φιλικό προσωπικό. Θα το ξαναπροτιμουσα .»

• UNAHOTELS Bologna Fiera Βαθμολογία σχολίων: 10

«Κοντά στο ιστορικό κέντρο, αν περπατάς σε μισή ώρα είσαι εκεί,διαφορετικά λεωφορείο που σταματάει δίπλα απ το ξενοδοχείο. Δωμάτια άριστα όπως αρμόζουν και στη τιμή. Όλα τέλεια!»

• Royal Hotel Carlton Βαθμολογία σχολίων: 10

«Ένα μεγάλο σοβαρό ξενοδοχείο που κάλυψε πλήρως τις ανάγκες μας όπως ασφάλεια, καθαριότητα, εξυπηρέτηση, ευγένεια, value for money δωμάτιο, ωραίο άνετο διπλό κρεβάτι, απόσταση από αεροδρόμιο και από το κέντρο. 15 λεπτά από το αεροδρόμιο με ταξί [χρέωση γύρω στα 20€ η κάθε διαδρομή πάνε-έλα] και 15 λεπτά επίσης από το κέντρο με τα πόδια για τη βόλτα μας. Εξαιρετικά πεντακάθαρο δωμάτιο σε σούπερ τιμή με παροχή δορυφορικής Sky ώστε να χαζέψεις ταινίες ή αθλητικά το λίγο χρόνο μέχρι να αποκοιμηθείς. Όλα τα παιδιά στη ρεσεψιόν πολύ ευγενικά και πρόθυμα, με απευθείας διάθεση να μιλήσουν καθαρά αγγλικά, κάτι που δεν είναι και το πιο αυτονόητο στην Ιταλία :D Μπράβο σε όλα.»

• Hostel Il Nosadillo - Bologna Βαθμολογία σχολίων: 7

«Είχε κοινόχρηστη κουζίνα και το πρωινό ήταν πολύ καλό. Ευρύχωρο μπάνιο.μεσα στο δωμάτιο..όλα οκ. Το πρόσωπο έκανε τα πάντα πολύ καλύτερα.»

• Mitico Hotel & Natural Spa Βαθμολογία σχολίων: 8

«Φιλοξενο περιβαλον,πλουσιο πρωινο ησυχη περιοχη,ευκολη προσβαση με συγκοινωνια στο κεντρο.»

• Camplus Guest Bononia Casa per Ferie Βαθμολογία σχολίων: 9

«Πρωινό πολύ καλό και ο χώρος του εστιατορίου Η εξωτερική όψη με τον κρεμαστό κήπο ήταν εξαιρετική Το καπνιστήριο στον όροφο μας ήταν μια ευχάριστη έκπληξη Καθαρό με ότι χρειαζόμασταν Χώρος στάθμευσης δωρεάν»

• Emma Hotel Bologna Fiera Βαθμολογία σχολίων: 10

«Όλα πολύ ωραία και καθαρά. Ευγενικό προσωπικό και καλό πρωινό μέσα στην τιμή.»

Τα 30 καλύτερα ξενοδοχεία σε Εμίλια-Ρομάνια

βάσει 1.311.478 κριτικών ξενοδοχείων στην Booking.com